RSS
|
آب، رسانه و مدیریت مصرف (شرب، کشاورزی، صنعت) به عنوان شعار اولین روز از هفته صرفه جویی در سال جاری انتخاب شده است.
//:هفته صرفه جویی با شعار روز اول آب، رسانه و مدیریت مصرف آغاز شد

به گزارش پايگاه اطلاع رساني صنعت آب و برق(پاراب) ،
مظهری صفات درگفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه نامگذاری روزهای هفته صرفه جویی در مصرف آب از سوی وزارت نیرو تعیین شده است افزود: سه شنبه دوم تیرماه و روز دوم از هفته صرفه جویی در مصرف آب با عنوان آب، خانواده، همدلی و همزبانی دولت و ملت نامگذاری شده است.
وی خاطرنشان کرد: سومین روز از این هفته با شعار آب، اقتصاد و توسعه پایدار شناخته می شود، همچنین پنج شنبه و چهارمین روز از هفته صرفه جویی در مصرف آب با عنوان آب، محیط زیست و سلامتی تعیین شده است.
وی با بیان اینکه روز جمعه با عنوان آب و آموزه های دینی انتخاب شده است اظهار کرد: ائمه جمعه در شهرستان های استان کرمان از تریبون اثرگذار و ارزشمند نماز جمعه مردم را به صرفه جویی و مصرف بهینه آب مخصوصا در روستاها که از مشکلات حادتری برخوردار هستند تشویق و ترغیب می نمایند.
مظهری صفات گفت: ششمین روز از هفته صرفه جویی در مصرف آب با عنوان آب، مدیریت و چالش های منابع آب زیرزمینی و آخرین روز از این هفته با عنوان آب، قانون و حقوق شهروندی نامگذاری شده است.
وی بیان کرد: آب نعمت امروز، هدیه فردا و سرمایه آینده است، یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی، مسئله مدیریت آب است، زندگی با آب زیباست، قدرآب را بدانیم، نبض حیاط ما و طبیعت در جاری بودن آب می طپد، قطره قطره آب لحظه لحظه زندگی است، قطرات آب را چون لحظات زندگی ارج نهیم و مصرف آب را از کودکی به فرزندان خود آموزش دهیم از پیام های صرفه جویی در مصرف آب می باشند که در این هفته بر روی آنها کار خواهد شد.
وی همچنین پیام هایی با عنوان صرفه جویی نشانه خردمندی است، صرفه جویی امروز من، آسایش فردای فرزندان من است ، جنگ آینده ملت ها برای تصاحب آب است نه نفت، آب نعمت است، داشت آب ثروت است و صرفه جویی در آن فرصت است، آب شرط تداوم زندگی است و بدون آب کتاب زندگی را باید بست را از دیگر پیام های صرفه جویی دانست.
هفته صرفه جویی در مصرف آب از امروز دوشنبه آغاز و به مدت یک هفته ادامه می یابد.

زمان انتشار: 1394/04/02 به نقل از پايگاه اطلاع رساني صنعت آب و برق(پاراب) نسخه چاپی
ذخیره شده ها