RSS
|

نگاهي به آمار و تجربيات حاصل از مطالعات کاهش آب يه حساب نيامده در ايران  مؤيد اين است که اکثر اتفاقات در سيستم هاي توزيع آب شهري ناشي از انشعابات مشترکين بوده که در اغلب موارد عدم رعايت مقررات و موازين فني در اجرا و بهره برداري از آن، موجب بروز چنين مواردي گرديده است. هم اکنون در کشور نصب انشعابات آب بصورت زمینی اجرا می گردد و لوازم انشعاب ازلوله  اصلی خیابان زیر زمین مدفون است و کنتور و متعلقات داخل آن درون حوضچه های زمینی قرار می گیرد .

 برای سهولت دسترسی و قرائت آسان کنتور، رعایت استانداردهای نصب ، حذف لوازم مازاد و همچنین تشخیص سریع نشتی در ملزومات نصب شده که منجر به هدر رفت آب بعنوان یک سرمایه ملی می گردد در برخی مناطق از نصب بر روی دیوار استفاده     می شود .

در حال حاضر جهت محافظت کنتور و لوازم خط انشعاب  از باکس های دیواری از جنس فلزی (باکس مخصوص برق ) و یا از جنس پلیمری بصورت تک واحدی استفاده می گردد .

این باکس ها دارای  معایب زیادی از جمله شکست پلیمر و مقاومت پایین آن در مقابل نورآفتاب و یا استفاده از جنس فلزی و ایجاد پوسیدگی و زنگ زدگی براثر رطوبت ،وزن بالا و سختی حمل و نقل،استحکام پایین،سرقت بدلیل فلزی بودن،  مقاومت بسیار پایین در مقابل یخ زدگی  و... می باشد.

تیم تحقیق و توسعه شرکت آبران صنعت ، با استفاده از اصول مهندسي موفق به طراحي باکس کامپوزیتی مستحکم  جهت انشعابات آب  تک واحدی و آپارتمانی برای اولین بار در کشور گرديده است.

  مقاومت مکانیکی مناسب ،  مقاومت شیمیایی و  حرارتی بالا، مقاوم بودن در برابر آتش و مواد شیمیایی خورنده  ، قابل استفاده بودن در هردو مناطق گرمسیر و سردسیر کشور و  ضد سرقت بودن  به جهت استفاده از مواد غیر قابل بازیافت از جمله عوامل موثر  در  استقبال شرکتهای آب و فاضلاب در استفاده از این باکس ها به جهت کاهش دغدغه و حوادث ناشی از نصب می باشد.

کلیه مزایا و مشخصات باکس های کامپوزیت  توسط آزمایشگاه های معتبر تست گردیده و جایگزین بسیار مناسبی برای محصولات فلزی و پلیمری  می باشد.  هم اکنون باکس های کامپوزیتی در چندین پروژه در سراسر کشور استفاده گردیده و با استقبال فراوانی از سوی مسئولین شرکت های آبفا قرار گرفته است .

 

نصب انشعابات کلکتوری بر روی دیوار با استفاده از باکس های کامپوزیتی

به گزارش پايگاه اطلاع رساني صنعت آب و برق(پاراب) ،

 

باکس کامپوزیتی

ابعاد باکس

وزن باکس

تک واحدی

20*25*50

450 گرم

دو واحدی

20*40*60

570 گرم

سه واحدی

20*60*60

800 گرم

چهار واحدی

20*60*60

800 گرم

پنج واحدی

20*80*60

1300 گرم

شش واحدی

20*80*60

1300 گرم

 

 

 

 

 

 

 


زمان انتشار: 1394/05/24 به نقل از پايگاه اطلاع رساني صنعت آب و برق(پاراب) نسخه چاپی
ذخیره شده ها